To już tradycja!
24 marca 2023 roku na Auli Dużej przy Wydziale Elektrycznym PB ponad 150 absolwentów Politechniki Białostockiej odebrało dyplomy ukończenia studiów.
Uroczystość rozpoczęło przemówienie JM Rektor PB dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Ubrani w togi i birety, tegoroczni absolwenci otrzymali dyplomy z rąk Rektor PB oraz Dziekana swojego Wydziału.
Władze Wydziałów reprezentowali:
1. Dziekan Wydziału Architektury – dr hab. inż. arch. Aleksander Asanowicz, prof. PB
2. Dziekan Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku – prof. dr hab. inż. Michał Bołtryk
3. Dziekan Wydziału Elektrycznego – dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB
4. Dziekan Wydziału Informatyki – dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB
5. Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Inżynierii Zarządzania – dr Ewa Rollnik-Sadowska
6. Dziekana Wydziału Mechanicznego – prof. dr hab. inż. Michał Kuciej

Podczas tegorocznych Dyplomatoriów wyróżniono 24 osoby z najwyższą średnią. Nazwiska nagrodzonych można znaleźć na stronie głównej Politechniki Białostockiej.

Dodatkowym akcentem święta absolwentów było wyróżnienie laureatów Konkursu o nagrodę Rady Przedsiębiorców na najlepszą pracę dyplomową Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, oraz wręczenie statuetki Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej Panu Jakubowi Lewkowiczowi absolwentowi Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej.

Uroczystość uświetnił występ Chóru PB, pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej. Uwieńczeniem były zdjęcia pamiątkowe i słynne rzucanie w górę biretów.

Obejrzyj nagranie.